Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski o pomoc

  Koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski o pomoc

  2020.06.16

  Rok 2020 jest trzecim z rzędu, w którym koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na swoją działalność.  Nabór wniosków rozpoczął się 5 czerwca  2020 r. i potrwa do 30 września 2020 r., chyba że wcześniej wyczerpana zostanie tegoroczna pula środków przewidziana na ten cel, która wynosi 40 mln zł. Wnioski o przyznanie pomocy można składać w biurach powiatowych Agencji.

  By sięgnąć po wsparcie z ARiMR, które jest finansowane z budżetu państwa, koło musi być zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich. Wysokość pomocy dla koła uzależniona jest od liczby jego członków. I wynosi: 3 tys. zł – dla koła liczącego nie więcej niż 30 członków, 4 tys. zł – jeśli koło liczy od 31 do 75 członków i 5 tys. zł  – w przypadku, gdy koło tworzy ponad 75 osób.

 • Spotkanie informacyjne w sprawie budowy kanalizacji

  Spotkanie informacyjne w sprawie budowy kanalizacji

  2020.06.16

  Urząd Gminy Chojnów informuje, że w dn. 17 czerwca (środa) o godz 18:00 w Świetlicy Wiejskiej w Kolonii Kołłątaja odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące budowy kanalizacji. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Kolonii Kołłątaja i Białej (Kolonii). Podczas spotkania udostępniony zostanie ogólny plan budowy a także będzie możliwość wglądu do dokumentacji technicznej przyłączy do poszczególnych posesji.
  Serdecznie zapraszamy!

 • Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Gminie Chojnów w dn. 22-26 czerwca 2020 r.

  Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Gminie Chojnów w dn. 22-26 czerwca 2020 r.

  2020.06.16

  Urząd Gminy Chojnów informuje, że na terenie Gminy odbędzie się bezpłatny odbiór odpadów wielkogabarytowych od właścicieli prywatnych posesji.
  Odpady odbierane będą wyłącznie Z WYZNACZONYCH PUNKTÓW ZBIÓRKI w dniu wywozu zgodnie z harmonogramem od godziny 7:00. Ponadto odpady muszą być ustawione w sposób bezpieczny i nie stwarzający zagrożenia dla ludzi czy mienia.
   

   

 • Wojewoda Dolnośląski wprowadza strefy zapowietrzenia - groźna choroba pszczół.

  Wojewoda Dolnośląski wprowadza strefy zapowietrzenia - groźna choroba pszczół.

  2020.06.15

  Wojewoda Dolnośląski Rozporządzeniem Nr 16 z dnia 10 czerwca 2020 r. w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu złotoryjskiego i legnickiego wprowadza strefy zapowietrzenia. W gminie Chojnów są to miejscowości: Osetnica, Jerzmanowice, Piotrowice, Konradówka, Chojnów, Michów, Gołaczów, Budziwojów, Gołocin, Pawlikowice, Dzwonów Górny, Dzwonów Dolny, Strupice.

 • Powszechny Spis Rolny - nabór na rachmistrzów.

  Powszechny Spis Rolny - nabór na rachmistrzów.

  2020.06.15

  Od 15 czerwca do 8 lipca br. trwa nabór na rachmistrza spisowego. Jeśli jesteś zainteresowany, a taka rola zdarza się raz na dziesięć lat, zgłoś się do urzędu gminy.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka