Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Mammografia mobilna w Chojnowie

  Mammografia mobilna w Chojnowie

  2022.12.02

  8 grudnia 2022 r. przy Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie będzie możliwość wykonania bezpłatnego badania mammograficznego. Obecnie metoda ta uznawana jest za najlepszą we wczesnym wykrywaniu raka piersi u kobiet powyżej 40. roku życia i za najskuteczniejsze badanie przesiewowe (skriningowe) u kobiet w przedziale wiekowym 50-69 lat. Jest to badanie o wysokiej czułości pozwalające na wykrycie zmian we wczesnym stadium zaawansowania.

   

   

   

   

   

   

 • Spotkanie w sprawie przebudowy autostrady A4

  Spotkanie w sprawie przebudowy autostrady A4

  2022.11.22

  W związku z rozbudową autostrady A4 w dniu 9 grudnia 2022 r. odbędzie się spotkanie dotyczące etapu Studium Techniczno-Ekonomiczno - Środowiskowego inwestycji pn.: „Budowa/rozbudowa autostrady A4 Krzyżowa (bez węzła) - Legnica Południe (bez węzła)”.
  Spotkanie odbędzie się w Świetlicy wiejskiej w Budziwojowie o godz. 17.00 - Budziwojów 26 A, 59-225 Chojnów.

 • Otwarcie nowej siedziby Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Okmianach

  Otwarcie nowej siedziby Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Okmianach

  2022.11.16

  15 listopada 2022 r. , w Szkole Podstawowej w Okmianach miało miejsce oficjalne otwarcie wyremontowanego modułu przedszkolnego. Nową siedzibę przedszkolaki znalazły w rozbudowanym i przekształconym w salę budynku gospodarczym. Adaptacja budynku obejmowała dobudowanie ściany pomiędzy budynkami, wykonanie nowych podłóg oraz remont wnętrza (nowe tynki, powłoki malarskie).

  Koszt tej inwestycji to 380 tys. złotych. Środki pochodzą w całości z budżetu Gminy Chojnów.

   

   

    

   

 • WĘGIEL NA PREFERENCYJNYCH WARUNKACH W GMINIE CHOJNÓW

  WĘGIEL NA PREFERENCYJNYCH WARUNKACH W GMINIE CHOJNÓW

  2022.11.04

  Gmina Chojnów, korzystając z proponowanego przez rząd rozwiązania, włączyła się w akcję dystrybucji węgla. Mieszkańcy Gminy Chojnów będą mogli składać wnioski o zakup węgla za korzystniejszą cenę od 7 listopada 2022 r. Do zakupu preferencyjnego paliwa stałego (węgla kamiennego) dla gospodarstw domowych są uprawnione osoby fizyczne, które spełniają warunki upoważniające do otrzymania dodatku węglowego, tj. które:
  •    otrzymały dodatek węglowy lub pozytywnie został rozpatrzony ich wniosek o wypłatę dodatku węglowego,
  •    nie złożyły wniosku o wypłatę dodatku węglowego, ale dokonały zgłoszenia lub wpisania węgla jako głównego źródła ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
  Koszt zakupu 1 tony węgla wynosić będzie maksymalnie 2 000 zł. Do ceny zakupu węgla nie wlicza się kosztów dowozu zakupionego węgla do odbiorcy końcowego.

 • Gmina Chojnów wspiera honorowych krwiodawców

  Gmina Chojnów wspiera honorowych krwiodawców

  2022.10.12

  Samorząd Gminy Chojnów przyłączył się do akcji honorowego krwiodawstwa, która została zorganizowana na terenie komisariatu policji w Chojnowie w dniu 11 października br. przez policjantów oraz Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Legnicy.  

   

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka