Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • OSP w Jaroszówce otrzyma nowy wóz strażacki

  OSP w Jaroszówce otrzyma nowy wóz strażacki

  2022.03.24

  Jeszcze w tym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Jaroszówce wzbogaci swoją flotę o nowy wóz bojowy. W dniu 21 marca br. podczas uroczystości z udziałem krajowych i dolnośląskich władz PSP Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz oraz Prezes OSP Jaroszówka Paweł Nigbar odebrali promesę na dofinansowanie.

 • Zapraszamy do konkursu

  Zapraszamy do konkursu

  2022.03.23

  Celem konkursu jest wyróżnienie różnych podmiotów z całego ekologicznego łańcucha wartości, podmiotów które opracowały innowacyjny, zrównoważony i inspirujący projekt przynoszący rzeczywistą wartość dodaną w dziedzinie produkcji i konsumpcji ekologicznej.

   

 • Ruszył nabór wniosków o wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł dla obywateli Ukrainy

  Ruszył nabór wniosków o wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł dla obywateli Ukrainy

  2022.03.23

  Ukraińscy uchodźcy, którzy przed wojną uciekli do Polski, mogą liczyć na wsparcie finansowe. W Gminie Chojnów ruszył nabór wniosków o wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł. 

  Wniosek o świadczenie składa osoba uprawniona. W przypadku nieletnich może być to także przedstawiciel ustawowy takiej osoby – np. mama na dzieci, opiekun tymczasowy albo osoba sprawująca faktyczną pieczę nad dzieckiem.
  Dokumenty można złożyć osobiście w siedzibie GOPS w Chojnowie przy ul. Fabrycznej 1, pok. 4 (parter).
  Świadczenie będzie wypłacane bezzwłocznie. Szczegółowych informacji udzieli GOPS w Chojnowie.

 • Spotkanie informacyjne dotyczące proponowanego przebiegu budowy/rozbudowy autostrady A4

  Spotkanie informacyjne dotyczące proponowanego przebiegu budowy/rozbudowy autostrady A4

  2022.03.17

  We wtorek, 22 marca o godz. 16.00 odbędzie się w formule wideokonferencji spotkanie informacyjne dotyczące proponowanego przebiegu budowy/rozbudowy autostrady A4 – Krzyżowa (bez węzła) - Legnica Południe (bez węzła).

  Osoby chcące wziąć udział w spotkaniu on-line będą mogły to uczynić korzystając z odnośnika, który na godzinę przed rozpoczęciem spotkania zostanie udostępniony na stronie internetowej https://a4-krzyzowa-legnica-stesr.pl/spotkania.../chojnow/.

   

 • Rusza program utylizacji azbestu - złóż wniosek

  Rusza program utylizacji azbestu - złóż wniosek

  2022.03.15

  Urząd Gminy Chojnów rozpoczyna przyjmowanie wniosków o dofinansowanie zadań z zakresu usuwania, transportu i utylizacji wyrobów zawierających azbest. Jest to już kolejna edycja programu, który jest realizowany na terenie gminy Chojnów. Wnioski będą przyjmowane do 7 kwietnia.
  Do otrzymania dofinansowania uprawnione są wspólnoty mieszkaniowe oraz osoby fizyczne, które posiadają tytuł prawny do obiektu budowlanego z terenu gminy Chojnów. Dofinansowanie obejmuje 100% kosztów kwalifikowalnych.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka